07.02.2022р. 8клас ТЕМА: "Галантне Рококо"

 

Урок

Тема: Галантний стиль – рококо.

Мета:

навчальна: розширити загально-естетичний та музичний кругозір учнів, ознайомити їх із стилями часу, поняттями, з життям і творчістю композиторів, художників, скульпторів; музичними творами, художніми творами;

розвиваюча: розвивати музичні здібності - метро-ритмічного, звуковисотного, ладового відчуття, вокально-хорових і творчих навичок, навичок образного, осмисленого сприйняття музики, художніх творів;

виховна: формувати емоційні, естетичні, моральні, загальнолюдські та національні якості особистості - національної гордості й патріотичних почуттів, любові до рідного краю, до природи; любові до народних пісень, до народних традицій, до живопису.

Тип уроку: комбінований, поглиблення знань.

Хід уроку

Мотиваційний

-      Поміркуйте, про яку людину говорять «галантний» чи «галантна».

-      Чи можна, на вашу думку, таким епітетом охарактеризувати образи мистецтва?

Розкриття теми уроку.

Після величавості, пишності | монументальності бароко наступив період легкої галантності і вишуканості рококо. Гаслом нового стилю, що вперше сформувався у Франції, стає «мистецтво як насолода», а його метою — розважати й викликати приємні емоції. Подібно до того, як бароко стало поворотом від врівноваженого Ренесансу в бік декоративності, так і рококо відійшов від напруженості бароко до чарівно усміхненої галантності.

Митці нового часу навмисне порушували симетрію, а улюбленою деталлю декоративної орнаментики стала стилізована мушля (від фр. госаіііе), що зумовила назву стилю «рококо» і визначила найхарактерніший візерунок звивистої химерної і примхливої лінії.

Новий стиль виявився насамперед в інтер’єрах світських і релігійних споруд (палаців, церков). У декорі рококо унаслідував від бароко рослинні орнаменти, золоту ліпнину. Вони доповнилися коштовним камінням, вишуканими поєднаннями світлих кольорів. (продовження с.115-116)

Розповідь про Жана-Батиста Лемуана, Антуана Ватто, Франсуа Куперена, Філіпа Рамо, Вільяма Берда, Генрі Персела.

Слухання: Л.К. Дакен. «Зозуля». Ж.В. Люллі. Гавот. Ф. Куперен. «Будильник». Ж.Ф. Рамо. Тамбурин. Ригодон. В. Берд. Волинка. Флейта і барабан.

МИСТЕЦЬКА СКАРБНИЧКА (с.121)

 Практичні завдання уроку 

Розспівування. вокально-хорові вправи; розспівки; вправи на основі мелодій пісень;

Д/З:

-      Що нового ви дізналися на уроці?

-      Як виявився стиль рококо в інтер’єрах?

-      Назвіть основні риси рококо в образотворчому мистецтві.

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

26.04.2021р. 9клас ТЕМА: "Збереження мистецьких надбань : музеї, галереї".

23.11.2020р. 10 клас Тема: "Мистецтво інків: кераміка, вироби із золота. Мачу Пікчу - "місто у небесах".

16.11, 7 клас. Тема: "Обробка народної пісні"